12 Yaşındaki Kalp Hastası Açık Kalp Ameliyatı İle Şifa Buldu

12 Yaşındaki Kalp Hastası Açık Kalp Ameliyatı İle Şifa Buldu

Çarpıntı, nefes darlığı ve çabuk yorulma yakınmaları ile Gaziantep Medical Park Hastanesi Kalp Damar Cerrahi kliniğine başvuran 12 yaşında kız hasta yapılan kalp ameliyatı ile sağlığına kavuştu.

Gaziantep medikal Park Hastanesi Kalp damar cerrahi Kliniği’ne çarpıntı, nefes darlığı ve çabuk yorulma şikayeti ile müracaat eden 12 yaşındaki ismi açıklanmayan hasta, Çocuk Kardiyoloji Kliniğinde gerekli tetkikleri yapıldı. Ardından hastada kalıtsal olan sağ kalp ile akciğer arasındaki damarda (pulmoner arter + pulmoner kapak) darlık tespit edildi. Balon tedavisi uygun olmadığı için cerrahi tedavi önerilen hasta ile yakınlarının onayı ile Kalp Damar Cerrahi Kliniği’ne yatırıldı. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ameliyata alınan hastaya açık kalp cerrahi yöntemleri ile yama kullanılarak (perikard) darlık giderildi. Yoğun bakımda 1 gün, serviste 4 gün takip edilen hasta şifa bulunca taburcu edildi.

Hastanın ameliyatı Gaziantep Medical Park Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde Prof. Dr. Birol Yamak, Yrd. Doç. Dr.Mustafa Bilge Erdoğan ve Op. Dr. Özerdem Özçalışkan’dan oluşan Kalp Cerrahisi ekibi tarafından gerçekleştirildiği belirtildi

Haberin detayı için tıklayınız

Ritm Holteri2 saat kala ölümden döndü Kalp damarı yırtılan hastaya suni damar ve kapak takıldı

BİZE ULAŞIN

İletişim formunu eksiksiz olarak doldurup veya bilgi ve randevu talepleriniz için 0 (533) 7658138 numaralı telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.